Özel Ders

Özel Ders Nedir? Özel ders, öğrencilerin sınıf içinde bütün öğrencilerle değil, zorlandığı bir ders ya da bütün dersler için branş...

Özel ders, öğrencilerin sınıf içinde bütün öğrencilerle değil, zorlandığı bir ders ya da bütün dersler için branş öğretmenlerinden birebir aldığı derstir.

Bazı öğrenciler okul gruplarında dersleri çok daha rahat öğrenebilirken bazıları grup eğitimlerinde konuları anlamakta zorlanabilir. Bu nedenle özel dersler, öğrencinin genel başarı düzeyini yükseltmede etkilidir. 

Özellikle pandemi sürecinde okul ile bağı kopan öğrencilerimizin yeniden derslere adapte olması için birebir dersler aracılığıyla onlara destek sağlarız. Branş öğretmenlerimizin her biri en iyi devlet okullarında çalışmış, öğrenci psikolojisini çok iyi anlayan uzmanlardır. Farklı okul seviyeleri için çeşitli birebir ders programlarımız bulunur. 

Kimler Özel Ders Alabilir?
İlkokul seviyesinden lise ve TYT-AYT hazırlık hatta üniversite seviyesine kadar her sınıftan öğrencimiz için özel ders programlarımız mevcuttur.

Bunları kısaca aşağıdaki gibi listeleyebiliriz: 

  • İlkokul: tüm dersler, İngilizce ve matematik olmak üzere 3 ayrı program
  • Ortaokul: fen bilimleri, Türkçe, tüm dersler, İngilizce, matematik olmak üzere 5 ayrı program
  • Lise: biyoloji, fizik, Türkçe, tüm dersler, kimya, matematik, İngilizce olmak üzere 7 ayrı program
  • Yabancı Liseler: Tüm dersler, İngilizce biyoloji, İngilizce kimya, İngilizce birebir ders, İngilizce fizik, İngilizce matematik olmak üzere 6 ayrı program
  • Yabancı dil özel ders programları
  • LGS: LGS birebir ders programı, sosyal bilimler, matematik, İngilizce, Türkçe, Fen Bilimleri, tüm dersler olmak üzere 7 ayrı program

  • Üniversite özel ders programları 
  • Uluslararası sınavlara hazırlık: Toefl, IELT, GMAT, IB, AP, GRE, SAT 

Her eğitim düzeyinden öğrencinin birebir ders konusundaki ihtiyacı farklıdır. Bu nedenle her seviyede alanında uzman eğitmenlerimizle ilkokul seviyesinden üniversite düzeyine kadar birçok farklı dalda eğitim vermekteyiz. 

İlkokul Çağında Çocuklara Özel Ders Aldırmak Doğru mu?
Özellikle ilkokul çağında birebir ders ile tanışan öğrencilerin okuldaki farkındalıkları ve başarı seviyeleri çok daha farklıdır. Çünkü okulda zorlandıkları ve yapamadıkları derslerle ilgili onların bilinç düzeyine uygun, alanının uzmanı bir eğitmenden ders alırlar. 

Sınıftaki kalabalık, bazen öğrencilerin konu hakkında anlamadığı bütün soruları sormasına engel olabilir. Bu engeli ortadan kaldırmak adına öğrencilerimize özel ders programı hazırlamadan önce onların hangi konularda zorlandığını anlamaya çalışırız. Bunun için bir ders özelinde ya da bütün derslerde seviye tespit sınavı yaparız. Böylece öğrencimizin okul başarısını arttırmaya yönelik olarak ders programı hazırlarız.

Her öğrencimizin eksik olduğu ve anlamakta zorlandığı konuları tespit ederek onlara nasıl daha etkili ve sonuç odaklı eğitim vereceğimize yoğunlaşırız. Neticede hem okul başarısı hem de daha sonraki sınav süreçlerine hazırlıkta öğrencilerimizin daha doğru çalışma teknikleri kazanmalarına yardımcı oluruz. 

Her Öğrenci Özel Ders Almalı mı?
Özel dersler
, çoğu öğrencinin zaman zaman ihtiyaç duyduğu önemli kurs türlerindendir. İşte böyle zamanlarda çoğunuzun gittiği okul ve sınıf fark etmeksizin alanının uzmanı eğitmenlerin desteği ile oluşturulmuş birebir eğitim programlarına başvurmalısınız.

Şunu kesinlikle unutmayın ki her çocuğun algı düzeyi farklıdır. Sınıf derslerinde öğretmenler bazen her çocuğun bilinç düzeyine hitap edecek anlatımı sınıftaki sayı çokluğundan sağlayamayabilirler. O zaman çocuğunuzun derslerinde gerilemeler olduğunu fark edebilirsiniz. Okul dersleri kötüye giden her çocuğun ise tembel olduğunu düşünmek yanlış olur. 

Sınıftaki ders sayısının kalabalık olması, her öğrencinin derslere olan ilgi düzeyinin farklı olması gibi birçok farklı etken bazen okul başarısını etkiler. Bu da zamanla öğrencilerin psikolojilerine yansıyan bir durumdur. Çocuğunuzu suçlamak yerine, ona özel ders takviyesi ile destek olabilirsiniz.  

Özel Dersler Sınava Hazırlıkta Fayda Sağlar mı?
Bazı öğrenciler grup derslerinde başarı sağlayarak sınava hazırlık sürecini iyi bir şekilde yönetebilirler. Bazı öğrenciler ise bu süreçte birebir ders ihtiyacı duyarlar. Birebir derslerin en güzel tarafı, derslerin tamamının öğrencinin zorlandığı, eksik olduğu konulara yönelik hazırlamamızdır. 

Öğrencilerimizin ilerleme durumuna göre bazen branş öğretmenlerimiz ve rehber öğretmenlerimiz bir araya gelerek yeni programlar da hazırlayabilirler. Özel ders kapsamında günlük çözülecek soru ödevleri, hangi konuya nasıl çalışılacağı gibi bütün detayları öğrencimize veririz. 

Hazırlanan program kapsamında en baştan itibaren belli periyodlarda öğrencimizin sınava hazırlık sürecinde kaydettiği ilerlemeyi ölçeriz. Bunun için düzenlediğimiz seviye tespit sınavlarımızla sınava kadarki süreçte aradaki açığı kapatmayı amaçlarız. 

Bunu yaparken birebir ders kapsamında ayrıca öğrencilerimizi psikolojik olarak da sınava hazırlamayı hedefleriz. Öğrencilerimizin sınavı, yenilmesi zor bir düşmandan ziyade; hedefe ulaşmaya yardımcı bir dost olarak görmelerini isteriz. Bu amaçla özel rehberlik desteğimiz öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltmak adına önemli bir destektir. 

Siz de hem bilgi hem süre yönetimi hem de psikolojik olarak çocuklarınıza destek olmak adına şimdi özel ders programlarımıza kayıt yaptırabilirsiniz. 

Paylaş: