YKS

YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlık amacı ile alanında uzman öğretmenlerimiz ile birebir olarak verdiğimiz eğitimlerimiz.

Eğitim Düzeni:
Dersler dikkat ve konsantrasyonun sağlanması adına kişiye özel olarak oluşturulmuş 8 m²lik sınıflarda bire bir olarak işlenir.

Eğitim Hakkında:
Geleceğini şekillendirme konusunda önemli bir paya sahip olan YKS'ye hazırlanmak lise son sınıf ve mezun öğrenciler için en temel süreçtir. Fakat birçok öğrenci, kalabalık ortamlarda -özellikle bu yaş gruplarında- sınava hazırlık süreci boyunca istediği verimi alamamaktadır. Bu yüzden özel ders temelli çalışmalarla daha etkili sonuçlar alınmaktadır.

Eğitimin Amacı:
Bu bire bir eğitim modelinın amacı, öğrencilerin gerçek potansiyelini ortaya çıkarıp ihtiyaç duyduğu bütün eğitimleri vererek YKS'de yüksek puan elde etmelerini sağlamak ve hedeflerine ulaştırmaktır.

Eğitimin Süresi:
Bire bir eğitim modelinde öğrenci, eğitim-öğretim dönemi içerisinde ihtiyaç duyduğu her dersten dilediği kadar ders alabilir. Eğitimler bir haftalık, bir aylık veya tüm eğitim-öğretim sezonu boyunca devam edecek şekilde olabilir. 

Haftalık Ders Saati:
Ders programı öğrencinin müsait ve verim alabileceği zaman dilimleri göz önünde bulundurularak oluşturulur ve her hafta düzenli olarak uygulanır. Öğrencinin başarı durumuna göre haftalık ders saati tekrar düzenlenebilir. Öğrenciler dilerse ders seçme konusunda kurumdan da yardım alabilir, kurumumuzun gerçekleştireceği bireysel analiz işlemlerinden sonra öğrencinin eksiklerine göre belirlenen derslerden  uygun görülen ders saati kadar ders alabilirler.

Eğitim Sonunda Ulaşılması Beklenen Hedefler:
Bire bir eğitim alan öğrenciler;

 • Okul derslerini daha iyi anlayıp, sınavlarında yüksek başarı elde edebilirler.
 • Üniversiteye giriş sınavlarının temel bilgilerini ve metotlarını öğrenmiş olurlar.
 • Çalışma disiplinine sahip olurlar
 • Etkili öğrenme metotlarını geliştirirler.
 • Öğrenme konusundaki endişelerini yener ve eğitim hayatına kendine güvenerek devam eder.

Katılımcı Profili:
Sınavlara hazırlık grupları (8. sınıflar ile 12. sınıf ve mezun öğrenciler) ve ara sınıf ders takviye grupları bire bir ders imkanından yararlanabilir. Bu çalışma modeli, özellikle kalabalık ortamlarda derslerden istediği verimi alamayan öğrenciler için ideal öğrenme yöntemidir.

Verilen Dersler:
Öğrenciler, Türkçe, Edebiyat, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, Tarih ve ihtiyaç duyduğu bütün derslerden bire bir eğitim alabilir.

Eğitim Sürecinin İşleyişi:

 • Dersler alanında uzman ve bire bir ders tecrübesi olan hocalarla işlenmektedir.
 • Diğer eğitim kurumlarından farklı olarak dersler 40 dakika değil 50 dakikadır. 10 dakika aralarla ders programı uygulanır.
 • Kayıt yaptıran öğrencinin ders programı oluşturulmadan önce öğrenciye Bilgi Ölçme Sınavı yapılır. Sınav sonucuna göre ihtiyaç duyduğu haftalık ders saati belirlenir.
 • Ders programı öğrencinin müsait ve verim alabileceği zaman dilimleri göz önünde bulundurularak oluşturulur ve her hafta düzenli olarak uygulanır..
 • Öğrenci ders günü dışında da kuruma gelip kontrol altında ders çalışabilir ve öğretmenlerimize sorularını sorabilir.
 • Öğrenci haftada bir  branştan ders alsa bile kurumun bütün faaliyetlerinden faydalanabilir.
 • Mazeret belirtmesi durumunda işlenmemiş dersler telafi edilir.
 • Öğrenci Bilgi Sistemi'nden öğrencinin okul başarısı düzenli bir şekilde takip edilir. 

Öğrenci Başarısının Ölçülmesi:
Öğretmen ders bitiminde işlenilen konuyla ilgili yaprak testleri çözdürür. Sene boyunca 3 veya 4 konuyu içerecek şekilde konu tarama testleri verilir. Bunların dışında düzenli olarak deneme sınavları uygulanır.

Eğitimin Verildiği Zamanlar:
Kurumumuz resmi tatil günleri ve pazartesi hariç haftanın her günü 08:00 – 20:00 saatleri arası açıktır.Okula devam eden öğrencilerden dolayı eğitimler hafta içi okuldan sonra 16:30 – 20:00 saatleri arası yapılır. Öğrenciler hafta sonu tüm gün ders alabilirler. Özel durumlarda öğrenciler hafta içi de günün her saatinde ders alabilirler.

Eğitimin İlgili Olduğu Sınavlar:
Öğrenciler Lineer Eğitim'de aldıkları eğitimle okuldaki derslerin sınavlarında yüksek başarı elde edebilirler. Üniversiteye giriş sınavlarında ise hayallerindeki hedefe ulaşmış olurlar.

Destekleyici Hizmetler:
Lineer Eğitim’de uzman kişilerlerce her öğrenciye ücretsiz eğitim koçluğu desteği verilir. Eğitim koçluğu öğrencilerin kendilerini tanımaları ve kişisel stratejilerini belirleyebilmeleri için profesyonel destek sağlayan danışmanlık hizmetidir. Kötü öğrenci yoktur, sadece öğrenme yeteneğine güvenmeyen öğrenci vardır. Hepimiz içimizde büyük bir potansiyel ile doğarız.Bu potansiyeli fark ederek ortaya çıkarmak öğrenci koçluğu çalışmasının özünü oluşturur.

Eğitim koçluğu çerçevesinde; Sınavlara hazırlanan öğrencilere hedeflerine ulaşmalarının yollarını gösteriyoruz. Öğrencilerin kendilerini keşfetmelerini ve kendilerini yönetmeyi öğrenmelerini sağlıyoruz. Ne yapılması gerektiğini değil, en pratik yönleriyle nasıl yapılması gerektiğini gösteriyoruz. Bilgi vermekten çok yetenek kazandırıyoruz. Hayatımızın her alanında gerekli olan bilgileri kişisel başarı ve mutluluk için kullanmalarına yardımcı oluyoruz. Dersler ve hobiler arasında denge kurabilmeyi öğretiyoruz. Öğrencilerin sınırlayıcı düşünce kalıpları yerine olumlu düşünce kalıpları geliştirebilmelerini sağlıyoruz. Lineer Eğitim’de eğitim koçluğu çalışmaları birebir ya da grup halinde yapılmaktadır.

Eğitim koçluğu ile öğrenciler; İstedikleri hedefe daha kolay ulaşırlar. Ağır ders çalışma yükünden ve temposunun baskısından kurtulur. Ders çalışma isteklerinde kalıcı bir değişim elde ederler. Tüm derslere yönelik özel öğrenme tekniklerine sahip olurlar. Dinlenmek ve eğlenmek için daha geniş zaman bulurlar. Öğrenme-Dikkat ve Muhakeme gibi alanlarda gelişim sağlarlar. Okuma ve anlama hızlarını 3-4 kat artırırlar. Çabuk unutma ve sık sık tekrar etme ihtiyacını ortadan kaldırırlar. İnanılmaz bir öz güven ve rahatlığa kavuşurlar. Gelecek planlanmasında etkili karar verme becerisi elde ederler.

Paylaş: